آغاز دادگاه محاکمه رسوایی اخلاقی نخست وزیر ایتالیا و بازتابهای داخلی آن

محاکمه سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا، روز چهارشنبه در شهر میلان آغاز شد اما به دلیل عدم حضور وی در دادگاه ، ادامه آن به چند هفته دیگر موکول گردید.

دادگاه میلان اعلام کرد که این محاکمه در خصوص پرونده ارتباط جنسی برلوسکونی با یک روسپی است که سن او در زمان این ارتباطات کمتر از سن قانونی بوده است.

برلوسکونی در این دادگاه حضور نیافت اما انکار نمود که با کریمه المحروق، ملقب به "روبی"، ارتباط جنسی داشته و به او برای این کار پول داده است.

او همچنین سوء استفاده از قدرت سیاسی خود برای آزاد کردن این زن جوان مراکشی الاصل از بازداشت پلیس را نیز رد کرد و در واکنش به پرونده ارتباط جنسی خود با دختران جوان گفت: پرونده ای که علیه او تشکیل شده است کاملا انگیزه سیاسی دارد.

از سوی دیگر کریمه المحروق که متهم به همبستری با نخست وزیر ایتالیاست، آمیزش جنسی با برلوسکونی را تکذیب می کند هرچند بر اساس قوانین ایتالیا، روسپی گری جرم نیست اما پرداخت پول یا کمک به ترتیب دادن ارتباط جنسی با یک روسپی زیر هجده ساله، جرم محسوب می شود.

بدنبال دستور دادستانی میلان و درخواست فوری تشکیل دادگاه برای محاکمه نخست وزیر ایتالیا، برلوسکونی در واکنش به این دستور، گفت: اتهامات دادستانی میلان منزجر کننده است؛ این پرونده از اتهاماتی بی اساس تشکیل شده و تنها دلیل این تحقیقات نیز افترای رسانه ها برای تخریب من است.

وی افزود: این پرونده ها نقض قانون و علیه پارلمان است و دادستانی میلان صلاحیت و عملکرد رسیدگی به چنین موردی را ندارد.

برلوسکونی در گفت و گو با روزنامه لاریپابلیکا ضمن رد ادعای رابطه جنسی خود با دختران ، در اعتراض به اقدام دادگاه میلان در خصوص اعلام اسامی برخی زنان در ارتباط با این پرونده گفت: زنان جوانی که دادستانی میلان در ارتباط با این پرونده مطرح کرده است باقی زندگی خود را با ننگ فحشا سپری خواهند کرد.

برلوسکونی مدعی شد واقعیت این است که تنها اشتباه آنها این بوده که با نخست وزیر غذا خورده اند و شامی که با من خورده اند به داستان های باورنکردنی منجر شده است.

سیلویو برلوسکونی،‌ نخست وزیر ایتالیا، که همزمان با پرونده رسوایی اخلاقی خود با مشکلات اقتصادی کشورش نیز رو به رو می باشد ، مورد انتقاد بسیاری از مقامات و احزاب داخلی ایتالیا قرار گرفته و حتی

ورونیکا لاریو، همسر او در اعتراض به هوسبازیهای برلوسکونی ، اعلام کرد که از شوهرش طلاق می گیرد و نمی تواند با مردی که با دختران نوجوان همنشینی می کند، زندگی کند.

به دنبال رسوایی های اخلاقی برلوسکونی و روابط نامشروع وی با دختران نوجوان و کاهش محبوبیت او، ایتالیا این روزها شاهد موجی از اعتراضات اقشار مختلف مردمی علیه نخست وزیر شده است و مردم تلاش می کنند با برگزاری اجتماعات و تظاهرات مختلف در سراسر این کشور با انزجار و تنفر، خواهان استعفای نخست وزیر شوند.

یک نظر سنجی نیز نشان می دهد که اکثر مردم ایتالیا معتقدند این محاکمه هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت.

نتایج این نظرسنجی که توسط شبکه تلویزیونی

 

Rai

ایتالیا انجام شد نشان داد، با توجه به روند سنتی و طولانی محاکه‌ها در ایتالیا، تعویق جلسات و غیبت شهود، 62 درصد پاسخ‌دهندگان گفتند که معتقدند این محاکمه هیچ نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت. 20 درصد نیز گفتند که برلوسکنی از تمام اتهاماتش تبرئه خواهد شد.

/ 0 نظر / 8 بازدید